Lek na długie życie

Mówi się że na miłość nie ma odpowiedniego wieku. Lekarze są zgodni, że zakochanie jest stanem którym poprawia zdrowie. Przedstawimy kilka powodów zdrowotnych, które powinno zachęcić do związku…
Pocałunek na przeziębienie
Naukowcy twierdzą iż osoby, które obejmują siebie oraz dokonują pocałunków. Mają większą odporność na różnorodne bakterie. Nie chcecie przeziębienia wystarczy mieć u boku ukochaną osobę i :*. Dodatkowo w organizmie zmniejsza się histamina. Co z kolei powoduje zmniejszenie się wytworzenie reakcji alergicznych.
Ciśnienie…?
Badania wykazują, że osoby które są w związkach wydzielają hormon miłości przez to są szczęśliwsi. Co z kolei powoduje, że ich ciśnienie jest w normie. Natomiast osoby, które są samotne lub związkach nieszczęśliwych mają nadciśnienie.
Związki bez bólu
Ból u osób będącym w związkach jest inny niż u osób samotnych. Osoby zakochane będące blisko siebie mogą liczyć na mniej kłopotliwego bólu głowy czy pleców. Badania wykazały, że osoby w długoletnich związkach uaktywniają część mózgu która utrzymuje ból pod kontrolą.
Szybki powrót do zdrowia
Nie możemy zapominać także o aspekcie psychicznym. Wiadomo, że osoby będące w związkach mogą na siebie liczyć i wspierać.
Co powoduje, że osoby te szybko wracają do zdrowia po różnych zabiegach bądź po chorobach.
Innym aspektem jest iż w parach wytwarza się mniej stresu co przekłada się na jakość swojego życia a przede wszystkim dłuższe życie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *