Niebezpieczny “wir odchudzania”

Dzisiaj chciałbym opowiedzieć o czymś niebezpiecznym a mianowicie o wirze odchudzania. Na pewno zadajecie sobie pytanie: Czym jest wir odchudzania i dlaczego jest niebezpieczny?

 

Co to jest “wir odchudzania”
Nasz zespół utworzył termin, który oznacza osobę  mającą brak świadomości,iż dotychczasowa dieta nie jest racjonalnym odchudzaniem. Spowodowana jest gwałtownym spadkiem masy ciała. W efekcie dokonuje jeszcze większego spadku masy ciała poprzez dietę eliminacyjną wręcz dietę redukcyjną.
Łatwe wpadnięcie w wir
Jak się domyślacie ja sam popadłem w taki “wir odchudzania”…
Zacznijmy od początku ja też próbowałem kilka razy już schudnąć, ale wtedy nie miałem takiej motywacji.
Kiedy w końcu udało się schudnąć z tygodnia na tydzień.  W pewnym momencie straciłem racjonalizm odchudzania a wzbudził się we mnie optymizm sukcesu.
Kiedy zauważyłem na wadze, że mam już 5 kg mniej. Stwierdziłem, że co mi szkodzi jeszcze schudnąć kilka kilogramów. Nic w tym złego by nie było gdyby podszedłbym do tego prawidłowo czyli z dietą zbilansowaną. A nie z dietą eliminacyjną wręcz dietą redukcyjną.
Z dnia na dzień się cieszyłem, że w końcu wchodzę w ulubione spodnie.

Niestety moja radość skończyła się w momencie kiedy odwiedziłem rodzinę i powiedzieli “Co się z tobą stało?” Na początku byłem zdziwiony i w myślach zastanawiałem się “o co im chodzi przecież sami mówili wcześniej żebym schudnął”. Zacząłem im tłumaczyć. Dziadkowie powiedzieli: “że nic nie mają przeciwko odchudzaniu, ale czy nie uważam że schudłem zbyt dużo. Wręcz stwierdzili że widzą przed sobą człowieka niezdrowego tylko chorego i zmęczonego życiem.”

Zanim to zrozumiałem musiało to trochę potrwać, ale w końcu to przeanalizowałem, że dziadkowie mieli rację.
Przede wszystkim zmieniłem dietę aby była zbilansowana i dobrze dobrana. Owszem nabrałem trochę kilogramów, ale nie spowodowało to efektu jojo.
Dlatego pamiętajcie z tej historii, że:
odchudzanie nie jest złem do momentu kiedy nie dopadnie Was wir odchudzania.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *