Niebezpieczny “wir odchudzania”

Dzisiaj chciałbym opowiedzieć o czymś niebezpiecznym a mianowicie o wirze odchudzania. Na pewno zadajecie sobie pytanie: Czym jest wir odchudzania i dlaczego jest niebezpieczny?

 

Co to jest “wir odchudzania”
Nasz zespół utworzył termin, który oznacza osobę  mającą brak świadomości,iż dotychczasowa dieta nie jest racjonalnym odchudzaniem. Spowodowana jest gwałtownym spadkiem masy ciała. W efekcie dokonuje jeszcze większego spadku masy ciała poprzez dietę eliminacyjną wręcz dietę redukcyjną.
Łatwe wpadnięcie w wir
Jak się domyślacie ja sam popadłem w taki “wir odchudzania”…
Zacznijmy od początku ja też próbowałem kilka razy już schudnąć, ale wtedy nie miałem takiej motywacji.
Kiedy w końcu udało się schudnąć z tygodnia na tydzień.  W pewnym momencie straciłem racjonalizm odchudzania a wzbudził się we mnie optymizm sukcesu.
Kiedy zauważyłem na wadze, że mam już 5 kg mniej. Stwierdziłem, że co mi szkodzi jeszcze schudnąć kilka kilogramów. Nic w tym złego by nie było gdyby podszedłbym do tego prawidłowo czyli z dietą zbilansowaną. A nie z dietą eliminacyjną wręcz dietą redukcyjną.
Z dnia na dzień się cieszyłem, że w końcu wchodzę w ulubione spodnie.

Niestety moja radość skończyła się w momencie kiedy odwiedziłem rodzinę i powiedzieli “Co się z tobą stało?” Na początku byłem zdziwiony i w myślach zastanawiałem się “o co im chodzi przecież sami mówili wcześniej żebym schudnął”. Zacząłem im tłumaczyć. Dziadkowie powiedzieli: “że nic nie mają przeciwko odchudzaniu, ale czy nie uważam że schudłem zbyt dużo. Wręcz stwierdzili że widzą przed sobą człowieka niezdrowego tylko chorego i zmęczonego życiem.”

Zanim to zrozumiałem musiało to trochę potrwać, ale w końcu to przeanalizowałem, że dziadkowie mieli rację.
Przede wszystkim zmieniłem dietę aby była zbilansowana i dobrze dobrana. Owszem nabrałem trochę kilogramów, ale nie spowodowało to efektu jojo.
Dlatego pamiętajcie z tej historii, że:
odchudzanie nie jest złem do momentu kiedy nie dopadnie Was wir odchudzania.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *