Prawda o kolacji !

Stare powiedzenie głosi: ” Śniadanie zjedz sam, obiadem podziel się z przyjacielem, a kolację oddaj wrogowi”. Czy słuszne jest niejedzenie kolacji? 

Jedz posiłek ostatni do syta

Kolacja powinna być lekkostrawna. Powinno się poczuć delikatny nie dosyt inaczej mówiąc nie doprowadzić do przejedzenia żołądka. Odrzuć ciężkostrawne dania takie jak kotlety w panierce. Danie powinno zawierać mało węglowodanów, tłuszczu oraz błonnika. Pamiętajcie, że podstawą kolacji powinny być warzywa np: pieczone, gotowane na parze, grillowane oraz w postaci różnych sałatek. Wybierzcie rybę zamiast mięsa.

Zjem coś małego….jabłko

Złym pomysłem będzie także zjeść na kolację owoc. Owoce powodują szybki wzrost cukru. Co dodaje nam energii ale tak samo szybko spada i będziemy  nadal czuć głód. Lepszym pomysłem będzie jeśli dodamy białko w postaci nabiału. Kiedy zjemy taki posiłek to na dłużej będziemy czuć się syci. Będziemy mogli spokojnie zasnąć.

Kolacja do 18:00
Kiedyś ludzie faktycznie jedli kolację do 18:00 ponieważ do 20:00 kładli się spać. Natomiast w dzisiejszych czasach bywa tak, że dopiero my wracamy do domu z pracy. A następnie spożywamy kolację. Jak pamiętamy należy spożyć kolację 2-3 godziny przed snem.

https://kobieta.interia.pl/zdrowie/news-co-jesc-na-kolacje-by-schudnac,nId,1426959

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *