Sprawdź dietę zanim zastosujesz!

Dla Was specjalnie sprawdziliśmy kolejne diety. Jakie mają te diety zalety i wady? Ciekawi wniosków…?

Dieta 1000 kalorii

Dieta zakłada zmniejszenie o około 2/3 dziennej dawki kalorii. Jest różnorodna, ale zakłada włożenia wiele wysiłku. Trzeba skrupulatnie pilnować kalorii każdego produktu!

Zalety:

Organizm dorosłego człowieka potrzebuje dziennie 3000 kalorii, zmniejszając tę ilość do 1000, spowodujemy, że organizm będzie zużywał zmagazynowany tłuszcz, przy jednoczesnym otrzymywaniu potrzebnych składników odżywczych, witamin i minerałów. Można schudnąć 1kg tygodniowo!

Wady:

Przy dłuższym stosowaniu może pojawiać się niedobór witamin oraz spowolnienie metabolizmu, przez co sama dieta może nie być już tak skuteczna.

Dieta Atkinsa

Zakazanymi produktami są: pieczywo, kasze, makarony, ryż, ziemniaki. Dozwolone z warzyw są te ubogie w węglowodany. Dieta bazuje na tłustych potrawach: wędliny, jajecznica, smażone mięsa.

Zalety:

Szybki spadek masy ciała i widoczne spalanie tkanki tłuszczowej. Nie odczuwa się głodu ze względu na wysoką zawartość białka w diecie.

Wady:

Brak warzyw i owoców przekłada się na śladowe spożycie substancji antyoksydacyjnych , które przeciwdziałają nadmiernym procesom utleniania w organizmie, zapobiegając nowotworom. Dieta, w której przeważa tłuszcz i białko może spowodować podwyższony poziom cholesterolu. Ze względu na wysokie spożycie białka w diecie Atkinsa występuje większe zagrożenie wystąpienia kamicy nerkowej, chorób nerek.

Dieta Montignaca

Dieta Montignaca polega na umiejętności prawidłowego komponowania posiłków. Jest to świetny sposób na zdrowe odżywianie. Co ciekawe, w tej diecie dozwolona jest czekolada, ale tylko gorzka o 70% zawartości kakao.

Zalety:

Dieta pokrywa zapotrzebowanie na wszystkie niezbędne składniki pokarmowe, ma działanie profilaktyczne w odniesieniu do chorób układu krążenia i niektórych nowotworów. Wspomaga walkę z cellulitem! I jest korzystna dla osób z cukrzycą.

Wady:

Jest to bardzo skomplikowana dieta. Założenia się rygorystyczne i należy dobrze orientować się w indeksie glikemicznym poszczególnych produktów, a rzeczywista wartość indeksu glikemicznego zależy od wielu czynników, m.in. od składu wcześniej jedzonych produktów czy poziomu aktywności fizycznej, dlatego nie w każdym przypadku można przewidzieć jak organizm zareaguje na dany produkt spożywczy.

Dieta 3D chili

Cała dieta 3D Chili opiera się na dobroczynnym oddziaływaniu wybranych grup przypraw na przemianę materii. O tym, że chili, pieprz, kardamon, cynamon . Cały sekret tej kuracji tkwi nie tylko w doborze odpowiednich przypraw, ale również właściwym ich zestawieniu oraz proporcjach.

Zalety:

Duża różnorodność posiłków – korzystna dla zdrowia (zdrowe odżywianie).Nie musisz liczyć zjadanych kalorii – przepisy są skonstruowane w taki sposób, by nikt nie odczuwał głodu.Brak efektu jojo, duża skuteczność diety.

Wady:

Brak darmowego dostępu do jadłospisu diety – należy zamówić odpłatnie kompletny plan żywieniowy (pełny jadłospis na 28 dni).

Dieta śródziemnomorska

Dieta śródziemnomorska opiera się głównie na stosowaniu pokarmów, które zawierając jak najmniejsze ilości kwasów nasyconych, dostarczają naszemu organizmowi jak najwięcej kwasów nienasyconych. Są to między innymi pieczywo pełnoziarniste, które posiadają niski indeks glikemiczny czy rośliny strączkowe takie jak ciecierzyca, fasola, bób czy soczewica. Niezwykle ważnymi składnikami diety śródziemnomorskiej są także ryby, owoce morza oraz lekkie i chude mięsa.

Zalety     

duża różnorodność smaków i dań. Cudowne działanie zdrowotne na układ krążenia. Często stosowana jest przy miażdżycy, gdyż podstawą tej diety jest oliwa z oliwek, oliwki, sałata, które mają działanie zapobiegające osadzaniu się cholesterolu w naczyniach krwionośnych oraz wspomaga również układ odpornościowy.

Wady

Najczęściej wskazywaną wadą diety śródziemnomorskiej jest jej cena. Częstotliwość występowania po niej efektu jo-jo. Trzeba mieć to na względzie i nie ulegać pokusom.Często występują również niedobory cynku i kwasu foliowego.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *