Top 6 – Po co Nam odchudzanie?

Dużo mówimy o odchudzaniu. Znane jest kilka metod, zakazów, nakazów, diet i wskazówek jak w prawidłowy i szybki sposób zgubić kilka zbędnych kilogramów.

W gruncie rzeczy czy zastanawialiście się kiedyś dlaczego tak właściwie się odchudzacie?

Sporządziliśmy listę kilku głównych możliwych powodów.

  1. Aby podobać się naszej sympatii

Ludzie czują potrzebę poczucia atrakcyjności dla drugiego człowieka. Wymarzony wygląd i nieskazitelnie idealna figura przyciąga wzrok koleżanek i kolegów z pracy. Schudnięcie lub przytycie kilku kilogramów często umotywowane jest tą właśnie potrzebą.

  1. Zdrowie i kondycja

Zdrowie powinno być najważniejszym powodem i zachętą do zrzucenia wagi. Nadwaga prowadzi do wielu chorób miedzy innymi do cukrzycy miażdżycy, za wysokiego cholesterolu, nadciśnienia, osteoporozy.

Ważne jest również zwrócenie uwagi na to co jemy. W myśl hasła ‘jesteś tym co jesz” długośc i jakość twojego życia zależy od tego co spożywasz w ciągu dnia. Nawet jeśli Twoja waga jest odpowiednia ważne jest to, abyś unikał produktów szkodliwych dla twojego ciała.

3.Finanse

Często bywanie w cukierni czy fast foodach pochłania duże ilości pieniędzy. Radzę, aby zamiast stołowania się na mieście ugotować coś w domu na przykład ze swoją drugą połówką lub mamą 🙂

  1. Podziw wśród rodziny i znajomych

Gdy Twoje ciało się zmienia ludzie, którzy cię otaczają na pewno to zauważą. Obsypywać cię będą komplementami i motywować do dalszego działania.

  1. Możesz stać się również motywacją dla innych
  2. Mając rozmiar przeciętnego Polaka, będąc w sklepie nie musisz cierpieć przez to, że nie ma twojego rozmiaru. Noś to o czym marzysz 🙂

 

Ważne jest to, aby z głową dopasować sposób odchudzania do twojego organizmu. My zalecamy jeść zdrowo i zacząć uprawiać sport na  świeżym powietrzu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *