Zrozum wege

Współczesnym świecie są dwa pojęcia takie jak wegetarianizm i weganizm stały się bardzo popularne. Mimo to, że te dwa terminy są odrębne od siebie to wiele osób je przyrównuje. Wynika to z stereotypowego myślenia i błędnego rozumowania.

Czym jest wegetarianizm a weganizm
Obydwa pojęcia odnoszą się do rodzaju diety, która charakteryzuje się wyłączeniem z posiłków mięsa i ich pochodnych produktów.
Menu wegan i wegetarian jest podobne ponieważ opiera się głównie na spożywaniu warzyw oraz owoców.
Białko zwierzęce jest zastępowane białkiem roślinnym, które znajduje się w roślinach oraz nasionach.
Główną różnicą jest iż weganizm jest restrykcyjną odmianą wegetarianizmu. Weganizm wyklucza spożywanie produktów pochodzenia zwierzęcego: nabiału mięsa jajek oraz miodu.
Po co?
Te rodzaje diet powstały  aby zachować się etycznie w stosunku do zwierząt. Jedna i druga grupa poprzez tą formę odżywiania się chce wykluczyć cierpienie zwierząt.
Nie jest to tylko dieta ale jest stylem życia.
Zrozum wege
Ja też miałem przyjemność zastosować tą dietę i przejść na wegetarianizm.  Chciałem zrozumieć osobę która żywi się w ten sposób.
Wszystko byłoby dobrze gdybym nie zapomniał iż ryby to też mięso.
Pamiętam że pewnego razu na kolację. Zastanawiałem się co tu zjeść jako “nowonarodzony wegetarianin”
i pomyślałam sobie że zjem rybę z pomidorami i pieprzem. Owszem zjadłem ten posiłek zadowolony, że jestem nasycony. Poszedłem następnie poczytać dalej co jeszcze powinienem wiedzieć na temat wegetarianizmu. Ku mojemu zdziwieniu ujrzałem symbol przekreślonej ryby.
Kiedy doszła do mnie świadomość iż ryba też jest typem mięsa.  Pomyślałem nic dziwnego, że wegetarianie nie jedzą tego mięsa.
W pewnym momencie zastanawiałem się tylko dlaczego miałam taką ciemność umysłu. Doszedłem do wniosku, że jest to wszystko powiązane z tradycją religijną 🙂

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *